Міф №1: багато людей вважають, що «слухопротезування - це крайній захід».
Для того щоб звикнути до слухового апарату потрібно чимало часу і сил. Цей процес досить складний і не терпить несумлінного ставлення. Корекція слуху, на відміну від корекції зору, проходить не так просто. Із зором все гранично ясно – лікар прописав окуляри або контактні лінзи, одягай і носи...
Слабочуюча людина повинна бути готова до того, що в перший час після слухопротезування поліпшення слуху може не відбутися. Крім цього навіть самі звичайні звуки можуть придбати металевий неприродний відтінок, як івласний голос. Можуть турбувати шарудіння, гучні фонові шуми, та й взагалі, з'явиться велика кількість звуків, які були незвичні для тривалого періоду тиші. Всьому цьому є достатньо просте пояснення: слуховий центр головного мозку «забув», як обробляються високочастотні сигнали з малою інтенсивністю. Протягом довгого часу, слуховий центр сприймав занадто маленький діапазон звуків, а звуки широкого діапазону просто не оброблялися. Для того щоб головний мозок зумів перебудуватися на правильний режим роботи потрібно досить багато часу.
Найчастіше на процес адаптації потрібно від декількох тижнів до декількох місяців. Все залежить від давності з'явився захворювання і ступеня втрати слуху. Такий перший результат, як поліпшене розуміння мови співрозмовника відзначається вже через два-п'ять тижнів, всі інші результати йдуть по наростаючій. Дуже важливо знати, що звикання до слухового апарату багато в чому залежить і від його технічних характеристик, тобто чим якісніше прилад, тим швидше він почне приносити користь.
Після розуміння мови оточуючих людей, поступово перестануть турбувати неприємні шарудіння і шуми. Вони почнуть сприйматися, як належне, без будь-якого роздратування, просто як фон, на який частіше не звертають уваги. Як Ви помітили, для адаптації до апарату доведеться запастися терпінням, а до того ж будуть потрібні суворе дисциплінування і бездоганне дотримання рекомендацій фахівців.
Ознаки погіршення розбірливості мови
- Пацієнт чує вимовлений текст, але розібрати його сенс не може.
- На відміну від диктора телевізійних новин, мова героїв кінострічок сприймається гірше.
- Слова на слух сприймаються гірше, ніж числа.
- Звук телевізора сприймається краще, ніж звук радіо.
Міф № 2: «Слухопротезування погіршує слух» .
Зрозуміло, це помилка. Тривале використання апарату дозволяє центрам головного мозку «розмірковувати» і стимулювати свою роботу.
ВАЖЛИВО ЗНАТИ:
Правильне використання слухового апарату для уникнення зниження слуху маєна увазі кілька правил:
- Ні в якому разі не користуйтеся «чужим» слуховим апаратом, так як ризик отримання акустичної травми досить великий. У кожного пацієнта ступінь зниження слуху зовсім різна, отже, у кожного буде власна схема налаштування слухового апарату. Апарат всього лише інструмент, який в умілих руках фахівця стає «панацеєю».
- Ніколи не купуйте слуховий апарат «з рук», по телевізору, в інтернеті і в магазинах, якiне надають індивідуальне налаштування. Слухопротезування має бути проведено відповідно до результатів аудіометричного тестування.
- Для того щоб придбати слуховий апарат неодмінно зверніться до фахівця в цій області, який Вам надасть повну консультацію і ознайомить з процесом адаптації.
- Підбір та налаштування слухового апарату повиннен здійснюватися тільки в перевірених спеціалізованих центрах. У розділі «Контакти» Ви знайдете координати саме таких установ .
Для того, що б слуховий апарат не привів до подальшого зниження слуху потрібно знати кілька важливих правил:
-
- Не можна користуватись «чужим» слуховим апаратом. Існує ризик отримання акустичної травми. У кожного пацієнта зниження слуху індивідуально, відповідно кожному пацієнту потрібно своя схема настройки апарату. Будь-який апарат це всього лише інструмент, який повинен бути запрограмована фахівцем, під зниження слуху окремо-взятого пацієнта.
- Ні в якому разі не можна купувати апарат «з рук» або в магазинах БЕЗ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ПРОГРАМУВАННЯ. Слуховий апарат повинен бути підібраний за результатами аудіометричного тестування (скринінгу).
- Ні в якому разі не можна купувати апарати через різні служби доставок: експрес передачі або поштою. При купівлі такого апарату Ви купуєте «кота в мішку», навіть якщо вартість невисока. Запам'ятайте: Ціна апарату це його характеристики, звучання, можливість допомогти пацієнтові, розмір і рівень технологій закладений при його створенні.
- Підбір, налаштування апарату це складний процес який повинен здійснюватись тільки спеціально навченим фахівцем з слухопротезуванню. В розділі контакти, ви зможете знайти адреси і телефони таких центрів.
Міф № 3: «Слухопротезування - доля людей похилого віку».
На сьогоднішній день такі фактори, як галаслива середу, низький рівень медичного обслуговування, погана екологія, тривале використання всіляких акустичних послуг тягнуть за собою зниження рівня слуху навіть у дітей, підлітків і молоді.
Пам'ятайте: зниження Вашого слуху більш помітно для оточуючих, ніж Ваш мініатюрний слуховий апарат.