Як адаптуватися до слухового апарату?
слухові апарати Вынниця  вул. Кропивницького, 1
тел.: +38(0432) 52−77−37

Як проїхати?
  • 9
  • 3
  • Слуховий апарат для полювання
  • Перший водонепроникний слуховий апарат у світі

Як адаптуватися до слухового апарату?

 

Чим раніше слабочуюча людина пройде слухопротезування, тим швидше вона звикне до апарату.

Найчастіше на процес адаптації потрібно від декількох тижнів до декількох місяців. Все залежить від давності з'явився захворювання і ступеня втрати слуху. Такий перший результат, як поліпшене розуміння мови співрозмовника відзначається вже через два-п'ять тижнів, всі інші результати йдуть по наростаючій. Дуже важливо знати, що звикання до слухового апарату багато в чому залежить і від його технічних характеристик, тобто чим якісніше прилад, тим швидше він почне приносити користь.

Після розуміння мови оточуючих людей, поступово перестануть турбувати неприємні шарудіння і шуми. Вони почнуть сприйматися, як належне, без будь-якого роздратування, просто як фон, на який частіше не звертають уваги. Як Ви помітили, для адаптації до апарату доведеться запастися терпінням, а до того ж будуть потрібні суворе дисциплінування і бездоганне дотримання рекомендацій фахівців.

Чим частіше слуховий апарат стане впливати на слуховий центр головного мозку, тим швидше він відновиться і стане працювати в нормальному режимі , отже, людина швидше почне краще чути.

Тривалість використання апарату зростає поступово. У перший день його необхідно включити тільки на 30 хвилин, але потім щодня час має рости приблизно на 1-3 години на день. Для того щоб не допустити «звукового перевантаження», втоми центру головного мозку, під час адаптації через кожні дві години роботи рекомендується вимикати апарат на 15 хвилин. З часом така необхідність ліквідується сама собою. Вже через 10 днів після слухопротезування людина повинна носити апарат протягом усього дня, знімаючи його тільки на ніч.

Найважливіший елемент адаптації - постійне носіння слухового апарату!

Не повторюйте поширену помилку: використання апарату тільки тоді, коли це здається необхідним. Дотримуючись подібної лінії поведінки, Ви ще довгий час будете чути неприродні металеві звуки. Зрозуміло, це стомлює і рішення відмовитися від апарату зовсім приходить досить швидко. Залишиться у виграші тільки ваше захворювання. Адаптація до слухового апарату - це не що інше, як тренування і важка робота, яка в кінцевому результаті повинна отримати гідну винагороду, а саме поліпшення слуху.

- Намагайтеся вслухатися в навколишні звуки, намагайтеся їх дізнатися і розрізнити.

- Як можна більше говоріть , звикаючи до власної мови і поступово регулюючи її гучність.

- Спочатку тренуйтеся в розмові тільки з однією людиною.

- Не соромтеся просити співрозмовника говорити не голосно, як багато хто думає, а чітко і повільно.

- Найчастіше слухайте телевізор і радіо на середній гучності. Особливо це стосується новин. Ведучі та диктори мають добре поставлену дикцію і голос.

Якщо до тренування, а точніше адаптації підійти з розумінням важливості затіяного Вами процесу, то Ви неодмінно досягнете успіху. При ретельному виконанні рекомендацій через 6-7 тижнів Ви досягнете максимальної користі від свого слухового апарату. Що стосується дітей, то для якнайшвидшої адаптації, їх краще всього водити до сурдопедагогів.

 

____________________________________________________

Всі статті