Чим раніше слабочуюча людина пройде слухопротезування, тим швидше вона звикне до апарату.
Найчастіше на процес адаптації потрібно від декількох тижнів до декількох місяців. Все залежить від давності з'явився захворювання і ступеня втрати слуху. Такий перший результат, як поліпшене розуміння мови співрозмовника відзначається вже через два-п'ять тижнів, всі інші результати йдуть по наростаючій. Дуже важливо знати, що звикання до слухового апарату багато в чому залежить і від його технічних характеристик, тобто чим якісніше прилад, тим швидше він почне приносити користь.
Після розуміння мови оточуючих людей, поступово перестануть турбувати неприємні шарудіння і шуми. Вони почнуть сприйматися, як належне, без будь-якого роздратування, просто як фон, на який частіше не звертають уваги. Як Ви помітили, для адаптації до апарату доведеться запастися терпінням, а до того ж будуть потрібні суворе дисциплінування і бездоганне дотримання рекомендацій фахівців.
Чим частіше слуховий апарат стане впливати на слуховий центр головного мозку, тим швидше він відновиться і стане працювати в нормальному режимі , отже, людина швидше почне краще чути.
Тривалість використання апарату зростає поступово. У перший день його необхідно включити тільки на 30 хвилин, але потім щодня час має рости приблизно на 1-3 години на день. Для того щоб не допустити «звукового перевантаження», втоми центру головного мозку, під час адаптації через кожні дві години роботи рекомендується вимикати апарат на 15 хвилин. З часом така необхідність ліквідується сама собою. Вже через 10 днів після слухопротезування людина повинна носити апарат протягом усього дня, знімаючи його тільки на ніч.
Найважливіший елемент адаптації - постійне носіння слухового апарату!
Не повторюйте поширену помилку: використання апарату тільки тоді, коли це здається необхідним. Дотримуючись подібної лінії поведінки, Ви ще довгий час будете чути неприродні металеві звуки. Зрозуміло, це стомлює і рішення відмовитися від апарату зовсім приходить досить швидко. Залишиться у виграші тільки ваше захворювання. Адаптація до слухового апарату - це не що інше, як тренування і важка робота, яка в кінцевому результаті повинна отримати гідну винагороду, а саме поліпшення слуху.
- Намагайтеся вслухатися в навколишні звуки, намагайтеся їх дізнатися і розрізнити.
- Як можна більше говоріть , звикаючи до власної мови і поступово регулюючи її гучність.
- Спочатку тренуйтеся в розмові тільки з однією людиною.
- Не соромтеся просити співрозмовника говорити не голосно, як багато хто думає, а чітко і повільно.
- Найчастіше слухайте телевізор і радіо на середній гучності. Особливо це стосується новин. Ведучі та диктори мають добре поставлену дикцію і голос.
Якщо до тренування, а точніше адаптації підійти з розумінням важливості затіяного Вами процесу, то Ви неодмінно досягнете успіху. При ретельному виконанні рекомендацій через 6-7 тижнів Ви досягнете максимальної користі від свого слухового апарату. Що стосується дітей, то для якнайшвидшої адаптації, їх краще всього водити до сурдопедагогів.
____________________________________________________
Всі статті
- Обережно, «підсилювач слуху»!
- Адаптація до слухового апарату
- Як ми чуємо?
- Shawnae Jebbia
- Історія бренду
- Система захисту слухового апарату
- Елементи живлення
- Що потрібно вам знати про вкладки?
- Міфи про слухопротезування